Na czym dokładnie polega złomowanie?

Tinder jest aplikacją na smartfona służącą do nawiązywania znajomości. Produkt powstał w stanach Zjednoczonych w 2012 roku, była to bowiem odpowiedź na zmianę stylu życia singli. Tinder nie tylko w bardzo krótkim czasie zdobył nagrodę dla start-upów: Crunchie Award w trakcie festiwalu TechCrunch w Dolinie Krzemowej.

Tinder w Polsce

W Polsce popularność tej aplikacji na smartfony rośnie z roku na rok. Informacje na temat Tindera ukazały się w najbardziej popularnych portalach internetowych. Ponadto Polacy podejmują decyzję o porzuceniu tradycyjnych portali randkowych na rzecz darmowego i prostego rozwiązania jakim jest omawiana aplikacja.

Jak działa Tinder?

W celu założenia konta na Tinderze wystarczy posiadać profil na Facebooku, z którego Tinder będzie pobierał wybrane zdjęcia profilowe, a także podstawowe informacje. W rezultacie użytkownik może w bardzo krótkim czasie zobaczyć w telefonie kandydatury potencjalnych kandydatek czy kandydatów. Wyświetlą się bowiem zdjęcia oraz imiona. Osoby dobierane są na podstawie orientacji seksualnej, wieku czy odległości geograficznej. W przypadku, gdy dany profil przypadnie użytkownikowi do gustu może on go polubić o czym dana osoba dowie się dopiero wtedy, jeżeli kliknięcie będzie odwzajemnione. Właśnie wtedy pojawi się powiadomienie „It’s a match”, a następnie rozpocznie właściwy flirt z daną osobą. Warto zaznaczyć, że popularność Tindera jest w bardzo dużej mierze kwestią mody, a nie tylko i wyłącznie odpowiedzią na rosnące potrzeby przynależności.