Konieczność do nienawiści, miłością przeplatana. “Sami Swoi” w polskiej kinematografii i telewizji internetowej

telewizor photo

Jak układa się życie bohaterów komedii “Sami Swoi”

Przedstawiona w filmie “Sami Swoi” zostaje kwestia, która zdaje się całkiem realistycznym problemem w kwestii codzienności. Mowa oczywiście o nienawiści albo wręcz konieczności do niej, która zdecydowanie ukazuje się w relacji rodzin Pawlaków i Kargulów. Wydaje nam się ona zjawiskiem bardzo ciekawym, co więcej wcale nie tak rzadko występującym, jak mogłoby się wydawać. Taka nienawiść polega na nieustającym poczuciu, że bohaterowie wiecznie mają potrzebę dokuczania sobie, przeszkadzania w życiu, dręczenia się nawzajem, a jednak zwyczajnie chcą, by ich oponent był niedaleko i w pewnym sensie przebywał z nimi. Przeciwnicy odczuwający tę właśnie nienawiść, połączoną z potrzebą drugiej osoby często w sytuacji, gdy nasz nemezis nie jest wcale tak różniącą się od nas osobą, a my w pewnym sensie wychowaliśmy się, by go nienawidzić. W podobny sposób wydaje się przedstawiona historia dwóch zwaśnionych rodzin, które wiecznie toczą bój między sobą, Kargulowie i Pawlakowie bowiem nie pamiętają wręcz życia, które nie byłoby związane z ich nienawiścią wobec siebie, w każdym razie ma z tym problem starsze pokolenie.

Miłością przeplatana

Właśnie to zdaje się kolejnym z bardzo ciekawych aspektów tego filmu, w komedii obyczajowej “Sami Swoi” zostaje przedstawiony wątek miłosny, który będzie zaskakujący, biorąc pod uwagę to, jaka sytuacja jest nam ukazana. Miłość kwitnie, mimo sporów i waśni, jakie toczone są przez dwie kłócące się rodziny. “Miłosnym wątkiem” można też nazwać fakt tego, że zwaśnione strony konfliktu zwyczajnie nie są w stanie bez siebie żyć, odczuwając wieczną potrzebę kłótni, a jednocześnie utrzymując drugą stronę blisko. Wydaje się nam to w końcu bardzo ciekawa karykatura, gdy główni bohaterowie poniekąd nie mogą zdecydować się, jakie są ich odczucia. Wielką kłótnie Kargulów i Pawlaków możemy przyrównać do niesnasek Cześnika Raptusiewicza wraz z Rejentem Milczkiem, ponieważ skala i komizm ich wojenki sięgają aż tak daleko. Czy możemy porównać więc panów Wacława Kowalskiego i Władysława Hańczę, w swoich rolach, do wyżej wspomnianych bohaterów “Zemsty” Aleksandra Fredry? Sądzimy, że zdecydowanie “Sami Swoi” mogą zaoferować nam podobny poziom rozrywki, o którym, mamy nadzieję, przekonacie się sami!

“Sami Swoi” film można obejrzeć w telewizji internetowej, warto!

Serwisy VOD pozwalają nam na przekonanie się o tym, jak “Sami Swoi” prezentują ten nietypowy rozwój relacji w każdym momencie, który wydaje nam się stosownym. Dostęp do telewizji internetowej sprawia, że oglądanie komedii obyczajowej “Sami Swoi” stanie się niebywałą przyjemnością, w której trakcie poznamy perypetie dwóch rodów, Pawlaków i Kargulów, wszystko to w najwyższej jakości, bez ograniczeń czasowych, w legalnej telewizji internetowej. “Sami Swoi” film prezentuje się świetnie dzięki właśnie takiej kombinacji nietypowych zdarzeń, miłości i dobrego dowcipu, zachęcamy do zapoznania się z nim w legalnej telewizji internetowej.