Główni bohaterowie filmu “Django”

Film “Django” to obraz Quentina Tarantino z 2012 roku, który zalicza się do gatunku amerykańskiego westernu. Akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie XIX wieku, a główne wątki toczą się wokół łowcy głów niemieckiego pochodzenia i czarnoskórego niewolnika, który poszukuje uprowadzonej żony. Film Tarantino zawiera wszystkie charakterystyczne cechy filmów tego reżysera – wartka akcja, rozbudowane dialogi, ciekawie opowiedziana historia i spora dawka przemocy. I co równie ważne – film przedstawia nieszablonowych, oryginalnych i bardzo ciekawych bohaterów, którzy w bardzo dużym stopniu wpływają na atrakcyjność filmu. W tym przypadku dwie główne postacie to King Schultz i tytułowy Django. Każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób.

tablet photo

King Schultz

Jednym z bohaterów filmu Quentina Tarantino jest King Schultz – doświadczony łowca głów niemieckiego pochodzenia. Schultz zarabia na życie poszukiwaniem bandytów, za którymi zostały wystawione listy gończe. I to własnie podczas jednej z takich akcji poznaje Djanga – czarnoskórego niewolnika. Początkowo Schultzowi chodzi jedynie o wykorzystanie Djanga i posiadanych przez niego informacji. Otóż Schultz poszukuje dawnych właścicieli niewolnika, a sam Django ma ich rozpoznać i w ten sposób doprowadzić do schwytania. Ta akcja kończy się sukcesem, a Schultz proponuje swojemu kompanowi pracę przy innych zleceniach. Dodatkowo – co z punktu widzenia Djanga jest jeszcze cenniejsze – oferuje mu pomoc w odnalezieniu porwanej żony. Razem wpadają na trop, opracowują plan i skrupulatnie go realizują. Jednak splot nieszczęśliwych okoliczności doprowadza do śmierci Schultza, który ginie postrzelony przez pomocnika bogatego i zepsutego plantatora.

Django – czarnoskóry niewolnik w filmie Tarantina

Drugim bohaterem filmu Quentina Tarantina jest Django – czarnoskóry niewolnik, którego jedynym celem jest odnalezienie porwanej żony o imieniu Broomhilda. Nawiązuje współpracę z Schultzem, podczas której nie tylko mu pomaga, ale także uczy się nowego fachu. Współpraca z łowcą głów doprowadza go na plantację, gdzie przetrzymywana jest jego ukochana. Postanawia wziąć udział w podstępie, który ma na celu zbliżenie się do właściciela gospodarstwa. Jednak plan kończy się porażką, a jego towarzysz zostaje zabity. Sam Django zostaje skazany na dożywotnią pracę w kopalni. Jednak podczas podróży z handlarzami żywym towarem niewolnik przekonuje ich, iż jest płatnym zabójcą. Po zyskaniu zaufania zabija ich wszystkich, po czym kradnie broń i dynamit. Wraca na plantację, zabija jej właścicieli, a samo gospodarstwo wysadza zdobytym dynamitem. Odzyskuje ukochaną żonę i razem z nią odjeżdża konno.

Dwójka głównych bohaterów filmu “Django” to niewątpliwie jeden z największych atutów obrazu Quentina Tarantino. Są to niezwykle barwne postacie, którą nadają filmowi tego szczególnego charakteru, tak typowego dla reżysera. I chociaż posiadają wiele kontrowersyjnych cech i daleko im do ideałów, to nie sposób ich nie polubić. I to jest właśnie siła tego filmu, który na pewno warto obejrzeć. Dodatkowym argumentem jest fakt, iż jest on emitowany w legalnej telewizji internetowej.